• facebook
  • twitter
Mauris quis eros arcu

Medine' de ki Kliniğimiz Taibah 1 Ve Taibah 2.

Medine' de bulunan kliniklerimiz her gün dünyanın dört bir yanından gelen Alternatif Tıbın yan dalları olan Hacamat, Akupunktur, Homeopati, Sülük Tedavisi ve Refleksoloji Herbal(Bitkisel ilac)Alanlarında Hizmet Vermekteyiz. Medineye geldiğinizde kliniğimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Mauris quis eros arcu

Kurslarımız, Sertifikalarımız, Kursiyerlerimiz.

Her yıl düzenli olrak açmış olduğumuz kurslarımız başarılı bir eğitim döneminden sonra mezun olan kursiyerlerimize sertifikalarını vererek onları başarılı oldukları bu alanlarda topluma kazandırma mutluluğu içerisindeyiz. Sizde kurslarımıza katılarak sertifika alabilirsiniz.

Mauris quis eros arcu

Dr. Mehmet KOCABAŞ Hakkında.

Dr. Mehmet KOCABAŞ Dünyanın sayılı üniversitelerinde Doğal ve Tabii tedavi yöntemleri üzerinde yoğunlaşmış ve bu alanlarda yüksek ihtisas yapmıştır. Tıbbın bile eksik kaldığı alanlarda Alternatif tıbbın (Hacamat, Akupunktur, Homeopati, Sülük Tedavisi ve Refleksoloji) faydaları üzerinde durmuştur.

Mauris quis eros arcu

Hacamat nedir, Nasıl yapılır, Faydaları nelerdir.

Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cüzzam, alaca hastalığı,kısırlık ve daha bir çok hastalık. Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamattan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamatta kanser'den kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır.

Cras porta porta turpis

Sülük Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

Sülük Tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid'de, göz tansiyonu (glokom), yüksek tansiyon ve daha nice hastalıklarda kullanılır.

Nullam ac mi id massa consectetur

Akupunktur Tevasi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Acus (iğne), punktura (batırmak) anlamına gelmektedir. Akupunktur vücudun belli noktalarını özel ince iğneler kullanarak uyarmak suretiyle gerçekleştirilen en eski ve doğal tıp sistemidir. Kullanılan iğneler çok incedir ve uçları diğer iğnelerinki kadar keskin değildir, acı vermezler.

Maecenas venenatis viverra nisi

Homeopati Tedavisi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (benzer) ile pathos (acı çekmek) anlamına gelir. Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp (Alternatif Tıp) insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar.

Cras porta porta turpis

Refleksoloji Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Kökeni eski Mısır'a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği bugün destekleyici yada tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji ayaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bir bilimdir.

Dr. Mehmet KOCABAŞ.

Biyogrofim

kcbImage01

Dr. Mehmet KOCABAŞ Dünyanın sayılı ünüversitelerinde Doğal ve Tabii tedavi yöntemleri üzerinde yoğunlaşmış ve bu alanlarda yüksek ihtisas yapmıştır. Tıbbın bile eksik kaldığı alanlarda Alternatif tıbbın (Hacamat, Akupunktur, Homeopati, Sülük Tedavisi ve Refleksoloji) faydaları üzerinde durmuştur.

 

 

 

 

 

 


MEHMET KOCABAŞ 01/04/1949 doğumludur.

Bildiği yabancı diller; Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, ve Almanca.
Akademik Yeterlilik:
Homeopati Malezya Fakültesi. Homeopatik Tıp Doktoru
Homeopati Malezya Fakültesi Araştırma Enstitüsü Master Akupunktur Medikal akupunktur
Homeopati Malezya Fakültesi Homeopatik Tıp Bilimi Lisansı
Homeopati Malezya Fakültesi Prof ve Öğretim görevlisi
Türkiye ve Orta Doğu ülkeleri Koordinatörü ve Temsilcisi .
Heilpraktiker Almanya 1982 (Verband Deutscher Heilpraktiker e.V Üyesi)
Quantum Touch Uygulayıcı (ABD)
Pratik deneyimler:
Suudi Arabistan Krallığı - Medine El munavvarah Bölgesi'nde alternatif Tıp alanında 30 yıldan fazla çalışma.
Dersler ve sempozyumlar:
Alman Bitkisel Şifacılar 2006 Derneği (Al-Hijamah) Cupping Belgesi.
Alman Physiotherapsts Associstion "Tıbbi Fizik Tedavi Uzmanı" ve kayıtlı üyesi titleholder (Kayıtlı fedarasyon üyesi) 2006.
7\6\1413A.h.(hicri takvim) salı Almadinah Almunawwarah Sağlık İşleri Genel Müdürlüğü gözetiminde Lisansüstü famly Çalışmaları Merkezi ve Toplum Hekimliği düzenlenen Halk Tıp Sempozyumu katılımı.
Münih-Almanya 1981/1983 Fizyoterapi Hazırlama Programı Katılımı. Tıp Derneği, Tıbbi Fizyoterapi,
Alman Bitkisel Şifacılar 2006 Derneği Homeopatik Tıp Diploması.
Akupunktur, Refleksoloji, Cupping ve Alman Bitkisel Şifacılar 2007 Derneği Bitkisel şifacılar kursu.
Homeopati Malezya Fakültesi (Okul Homeopatik ilaçlar,) 2009 Homeopatyh Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Koordinatörü.
Homeopatyh Malezya üyeliğine Fakültesi.
Quantum-touch 2007 (ABD) için Onaylanmış Uygulayıcı.
Homeopati ve Tamamlayıcı Tıp-Malezya 2006 tarihinde 7. Uluslararası Konferansı.
"Mükemmellik yıldızı" Homeopati Malezya 2004 Fakültesi titleholder.
Malezya 2004 Homeopati Fakültesi Diploması.
T / CM 2008 Homeopati Malezya Fakültesi Homeopati ve Akupunktur Bölümü'nde misafir profesör.
Singapur 'Birinci Uluslararası Homeopati Konferansı 2007.

Hocamiz Dr mehmet kocabas Malezya'da Fakultemiz Faculty Homeopathy Malaysia 'da yaptigi Gorusmelerden sonra Turkiyemizde istanbulda (NHI) Sade hayat dernegi Britsh cupping saciety Tarafindan duzenlenen 2.ci internetional Cupping sempozyumuna istirak ederek Uluslar arasi hacamatla calisan (Alman,isvicre,Hindistan,Pakistan,Usa,Nijerya,S.arabistan,u.a.e,Misir,Endonezya,Danimarka,gibi ulkelerden gelen meslektaslarimiz doktorlarla cok kiymetli cok kiymetli sunumlarini takip edip Mulakatlar gerceklestirdikten sonra 06.ekim.2012 Tarihinde almanya hannover sehrinde duzenlenen hocamizin resmi uyesi oldugu ve davet edildigi yillik Alman halk hekimleri Verband Deutsch ve heilpraktiker (VDH.e.V) Toplantisina katilip cesitli etkinliklerde bulunduktan sonra Medine-i munevverede Bulunan merkezimiz TAIBAH CUPPING CENTER'e Ehli medineye ve Hacilarimiza Hizmet Vermek uzere Selametle Donmuslerdir..

Medinedeki Kurs Merkezimiz

kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01
kcbImage01