• facebook
  • twitter
Mauris quis eros arcu

Medine' de ki Kliniğimiz Taibah 1 Ve Taibah 2.

Medine' de bulunan kliniklerimiz her gün dünyanın dört bir yanından gelen Alternatif Tıbın yan dalları olan Hacamat, Akupunktur, Homeopati, Sülük Tedavisi ve Refleksoloji Herbal(Bitkisel ilac)Alanlarında Hizmet Vermekteyiz . Medineye geldiğinizde kliniğimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Mauris quis eros arcu

Kurslarımız, Sertifikalarımız, Kursiyerlerimiz.

Her yıl düzenli olrak açmış olduğumuz kurslarımız başarılı bir eğitim döneminden sonra mezun olan kursiyerlerimize sertifikalarını vererek onları başarılı oldukları bu alanlarda topluma kazandırma mutluluğu içerisindeyiz. Sizde kurslarımıza katılarak sertifika alabilirsiniz.

Mauris quis eros arcu

Dr. Mehmet KOCABAŞ Hakkında.

Dr. Mehmet KOCABAŞ Dünyanın sayılı ünüversitelerinde Doğal ve Tabii tedavi yöntemleri üzerinde yoğunlaşmış ve bu alanlarda yüksek ihtisas yapmıştır. Tıbbın bile eksik kaldığı alanlarda Alternatif tıbbın (Hacamat, Akupunktur, Homeopati, Sülük Tedavisi ve Refleksoloji) faydaları üzerinde durmuştur.

Mauris quis eros arcu

Hacamat nedir, Nasıl yapılır, Faydaları nelerdir.

Hacamat 70 hastalığa şifadır.

Cras porta porta turpis

Sülük Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

Sülük Tedavisi, damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid'de, göz tansiyonu (glokom), yüksek tansiyon ve daha nice hastalıklarda kullanılır.

Nullam ac mi id massa consectetur

Akupunktur Tevasi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Acus (iğne), punktura (batırmak) anlamına gelmektedir. Akupunktur vücudun belli noktalarını özel ince iğneler kullanarak uyarmak suretiyle gerçekleştirilen en eski ve doğal tıp sistemidir. Kullanılan iğneler çok incedir ve uçları diğer iğnelerinki kadar keskin değildir, acı vermezler.

Maecenas venenatis viverra nisi

Homeopati Tedavisi, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Homeopati eski yunancadan gelir ve homeos (benzer) ile pathos (acı çekmek) anlamına gelir. Yaklaşık 200 yıldan beri Avrupa, Amerika ve Hindistan'da yaygın olarak uygulanan bu Doğal Tıp (Alternatif Tıp) insanı bir bütün olarak ele alır ve asil olarak semptomlardan ziyade insanı tedavi etmeyi amaçlar.

Cras porta porta turpis

Refleksoloji Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir.

Kökeni eski Mısır'a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği bugün destekleyici yada tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır. Refleksoloji ayaklarda bulunan özel refleks noktalarının, vücudun diğer organlar ve salgı bezleri ile bağlantılı olması temeline dayanan bir bilimdir.

Hacamat Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir, Kimler Yapabilir.

Hacamat Nedir

Hacamat (Kupa terapisi - Cupping Therapy) deri altındaki birikmiş, damarda dolaşmayan, atıl kalmış, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren Pis Kanın vakum yolu ile vücuttan dışarı atılması işlemidir.Devamı

 

Reason1

Hacamat Nasıl Yapılır

Hacamat kupaları 3-5  dakika hacamat uygulanacak bölgeye vakumlanır. Bu vakumlama ile vakumlanan bölgedeki pis kanı toplar.  Hacamat kupalarının  yeteri kadar beklemesi sonucunda orası iyice uyuşur sonra kupalar çıkarılır...Devamı

 

Reason2

Hacamatın Faydaları

Hacamat 70 hastalığa şifadır. Devamı

 

Reason3

 

Hacamat ne zaman yapılır

Mevsim olarak sünnet olan ve tavsiye edilen ilkbahar ve sonbaharda yaptırılandır. Ayrıca sıcaklar bastırdığında yaz aylarında özellikle sıcak memleketlerde ikamet ednlere çok tavsiye edilir. Hem sıcak memlektde ikamte edip yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunanlar sadece yaz ayında 2 kez yaptırsalr yeridir, az gelir. Devamı

Reason1

Hacamat Hakkında Hadisler

Hacamat Rasulallah Efendimiz Muhammed Mustafa (SAV) sünneti, Cebrail A.S. nin tüm müminlere tavsiyesidir.Hacamat yaptırmanın önemi hakkında 20′ye yakın Hadis-i Şerif mevcuttur. Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şifa üç şeydedir: * Bal şerbeti. * Kan aldırma, * Ateşle dağlama. Ancak ümmetimi ..Devamı

Reason2

Hacamat Nerde Yapılır

 

Hacamat damardan kan verme işlemi ile kıyaslanamaz. Kan verme işleminde vücudun kullandığı açık renkli temiz kan gider. Hacamatla alınan kan ise pıhtılaşmış tamamen pis ve zararlı kandır. Bu pelteleşmiş pis kan; kan özelliğini tamamen yitirmiş, vücudun artık ve kullanmadığı, damarda dolaşmayan, toksik maddeler içeren bir özelliktedir.Devamı

Reason3

 

Hacamat Hakkında makaleler.

kcbImage01

5 Bin Yıllık Tedavi ve Unutulan Sünnet Hacamat...

YİTİK ŞİFA HACAMAT

Bu makalemin adını ‘‘Yitik şifa’’ koymak istedim özellikle. Onlarca yıl olmuş bizlere unutturalı. Yüzyıllardır biricik tedavi yöntemi olarak kabul ettiğimiz hacamat artık yitip gitmiş aramızdan. İnsanlar  hacamatı duyduklarında haklı olarak ‘‘ O da ne? ‘‘ diye soruyorlar.

 

Hacamat Videoları

Kanal 7 de Medinede bulunan Hacamat merkezimiz de bilgilendirici bir röpörtaj yapılmıştır.

Ayrıca Ülke Tv programında da Hacamat hakkında bilgi verici çok güzel bir röpörtajımız bulunmaktadır...

Devamı